نوستالژی بجستان

خاطراتی فرسوده اما زنده از بجستان دیروز و امروز

(قبل از هر چیز اگه غلط املایی داشت ببخشید بلا نسبت خواننده های مهمان به اون خورده گیرای خاصش هم بگم چشت کور دندت نرم نخون  بعدش هم بگم این مطلب به احتمال قوی شایعه است و شما هم همینو فکر کنین . وفقط جنبه نقل قول دارد و نیز قصد اهانت به هیچ شهری از شهرهای این اطراف و اکناف نداریم و نمی خواهیم دست بعضی ها آتو بدیم ( بد دوره ای شده ) دست و دلمان لرزید و ترسید و از حالت رادیکالی به کروشه و آکولات این جور اصطلاحات روی آوردیم و اسم شهر را هم حذف کردیم  و اسمش رامجهول آباد گذاشتیم تا دیگر هیچ حرف و حدیثی نباشد و باز این آقای ک دلخور نشود که توهین میکنید و البته اگرفقط سر سفره افطار و پای نمازش دعایمان کند که خوب است و محتاجیم به آن)

اینا همه رو بافتم که اینو خدمتون بگم جاتون خالی چند روز پیش یه مسافرت به تورم خورد از اون سفرایی که خود بخودی جور میشه حالا کجا رفتیم و چکار کردیم بماند ولی جاتون خالی خوش گذشت تو این سفر با یه  مجهول آبادی آشنا شدم  البته خودش مجهول آبادی نبود زنش بچه این آب و خاک بود و زمان ماموریت نظامیش به این شهر خاکش دامنگیرش شده بود و زن گرفته بود آدم چانه گرمی بود و  مثل همه مردمی که از این دیار زن میگیرند کاملا از وصلتش راضی بود منتها از غیبت کردنها آنها کلا کفری بود و الان که بچه هایش ازدواج کرده و بزرگ شدن و ایشان هم باز نشسته شده هوس کرده آخر عمری بره این شهر زندگی کنه این آقا داشت تعریف می کرد

که یکبارهوس میکنه از تهران راننده بگیره و بیاد خانواده اش را به تهران برگردانه (1- من که زن نیستم حسودی کنم ولی زنهای مردم شانس دارن!! . 2- قضیه بو دار است !! 3- هوس هم هوسهای خودمان لااقل مثل آدمیزاده!! ) و در مسیر هم سری به دکتر گاورسی بزنه میگه از اونجا که راه افتادم این جناب راننده تو گوشم هی خوند که تریاک در مجهول آباد  وضعش چطوره ؟ ، تا چند کیلو گیر میاد؟ ، گرمی چند است؟  اینجا نزدیک افغانستانه و باید تریاک ارزان تر باشد و از این دسته سین . جیم ها .

من هم بی خبر از داد وستد تریاک جوابی نداشتم و هی بیراه زدم تا اینکه باهم به نزد دکتر گاورسی رفتیم جناب دکتر هم که به طبابت گروهی در اتاق بزرگی مشغول بوده و ما مبهوت به حالات این دکتر و درخواستهای مردم گوش می دادیم نوبت به من که رسید درخواستم را پرسیدم که  راننده گفت بپرس که اگر تریاک به تهران ببرم گیر می افتم یا نه ؟

 من هم با صدای بلند میان جمعیتی که دور تا دور اتاق را گرفته اند  از دکتر پرسیدم:  این آقا می پرسه من می خواهم برم تهران 

دکتر بلافاصله گفت : خوب برو

پرسیدم: می خواهد تریاک هم باخودش ببرد آیا گیر خواهد افتاد ؟

دکتر هم مثل سوالات عادی دیگر جواب داد:  اگر امروز و فردا برود مشکلی ندارد اما پس فردا اگر برود حتما گیر خواهد افتاد

البته این آقای مجهول آبادی تازه از مطب ! که بیرون آمده دوهزاریش جا افتاده خودش و خانواده اش هم باید با این راننده برگردند و حمل مواد توسط این آقا یعنی دردسر برای خودش و خانواده اش  و نادم ازخطایی که کرده بدنبال پیچاندن این راننده در پی راه می گشته  تا اینکه دو نفر مغازه دار آشنا را بعنوان فروشنده مواد به این آقا معرفی می کنند و آنها هم قیمت خدا تومانی می گویند و سر و ته قضیه را هم می آورند .

نتیجه :

1-      فک نکنید تریاک تو این ورا ریختس و می تونین ور دارین ببرین اگه اینطور بود که همه این وریها مایه دار بودن و پولشان از پارو بالا می رفت .  

2-      دکتر گاورسی به سوالات غیر قانونی شما هم جواب می دهد ولی در راستای کمک به شما باشد یا قانون هنوز ثابت نشده

3-      دکتر گاورسی پیش گویی هم می کند و حیف شد در زمان جام جهانی از پیشگویی های ایشان مدد نجستیم شاید از آن اختاپوس هم مشهور تر می شد .

4-      بهتره اسم نماینده بعدی رو از دکتر بپرسیم از حالا هواشو داشته باشیم بد نیست .

+ نوشته شده در  سه شنبه 14 دی1389ساعت 9:22 قبل از ظهر  توسط بچه خاک آقا  |